Powiedz nam trochę o sobie

Wypełnij poniższy formularz.

Trendy w gastronomii na 2023 rok: Co nowego w menu i jak się przygotować?

inteligentne rozwiązania

26 kwietnia 2023 00:56

Image Description

Rok 2023 przynosi ze sobą mnóstwo innowacji i zmian, również w świecie gastronomii. W miarę jak nasze preferencje żywieniowe ewoluują, tak samo rośnie popyt na nowe i interesujące smaki. Przedsiębiorcy w branży gastronomicznej muszą być na bieżąco z tym, co podniebienia klientów pragną i jak dostosować swoją ofertę, aby być konkurencyjnym na rynku. W tym artykule przyjrzymy się kilku kluczowym trendom, które zyskują popularność w 2023 roku, oraz jak się do nich przygotować.

Gastronomia to dynamiczny świat, gdzie trendy kulinarne szybko się zmieniają. Aby sprostać oczekiwaniom rynku, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kierunków, które zdobywają uznanie w 2023 roku.

Pierwszym z nich jest ekologiczna i zrównoważona żywność. Coraz więcej klientów szuka potraw przygotowanych z lokalnych, sezonowych składników, które nie tylko smakują wyśmienicie, ale również mają pozytywny wpływ na środowisko. Odpowiedź na ten trend to wprowadzenie do menu więcej dań wegetariańskich i wegańskich, które mają mniejszy ślad węglowy.

Drugim istotnym aspektem są alternatywy dla mięsa. Biorąc pod uwagę rosnącą świadomość ekologiczną i zmiany w diecie, warto rozważyć wprowadzenie do menu dań z nowoczesnymi zamiennikami mięsa, takimi jak białko sojowe, tempeh, czy roślinne hamburgery. Dzięki nim, można poszerzyć ofertę o smaczne, zdrowe i przyciągające klientów dania.

Kolejnym ważnym elementem są potrawy z różnych kultur. W roku 2023 klienci szukają oryginalnych smaków i chętnie eksperymentują z kuchniami z całego świata. Warto więc poszerzyć ofertę o egzotyczne dania, takie jak sushi, curry czy ceviche.

Nie można również zapomnieć o personalizacji menu. Coraz więcej osób zwraca uwagę na indywidualne potrzeby żywieniowe, takie jak alergie czy nietolerancje pokarmowe. W odpowiedzi na ten trend, warto rozważyć oferowanie opcji dostosowanych do różnych diet, takich jak bezglutenowe, bezlaktozowe czy niskokaloryczne.

Wraz z nowymi trendami w gastronomii, rok 2023 przynosi szereg możliwości dla przedsiębiorców w branży. Dostosowanie menu do aktualnych preferencji klientów oraz zaoferowanie innowacyjnych i smakowitych potraw może pomóc w przyciągnięciu nowych klientów oraz utrzymaniu tych stałych. Warto zatem obserwować zmieniające się gusta i być otwartym na eksperymenty kulinarne. Biorąc pod uwagę różnorodność kultur, diet i wzrastające oczekiwania klientów, kluczem do sukcesu w 2023 roku jest elastyczność, kreatywność i gotowość do wprowadzania zmian.

Wprowadzenie nowych dań do menu jest ważne, ale równie istotne jest zapewnienie sprawnej obsługi klientów. Nowoczesne systemy POS, takie jak Nomee, mogą okazać się pomocne w zarządzaniu zamówieniami, kontroli stanów magazynowych oraz dostosowywaniu oferty do potrzeb klientów. Dzięki odpowiedniej strategii, zarówno w zakresie menu, jak i obsługi klienta, rok 2023 może być rokiem pełnym sukcesów dla Twojego biznesu gastronomicznego.


 


#vege #jedzenie #trendy #nowe menu #trendy 2023 #gastronomia

Image Description

Jak rozliczyć vouchery w restauracji?

W kryzysie spowodowanym przez globalną epidemie wiele restauratorów i zdecydowało się na sprzedaż swoim stałym klientom voucherów, bonów i kart podarunkowych do wykorzystania później. Jeśli jesteś jednym z nich pewnie zastanawiasz się jak rozliczać ich wydawanie bez pomyłek.