Powiedz nam trochę o sobie

Wypełnij poniższy formularz.

Konferencja prasowa: Restauracje, bary i puby nadal pozostają zamknięte

inteligentne rozwiązania

8 lutego 2021 12:24

Image Description

W piątek, 5 stycznia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Piotra Glińskiego, wicepremiera Jarosława Gowina oraz ministra Adama Niedzielskiego ws. obostrzeń krajowych. Inicjalny plan zakładający zmiany w gospodarce ma nastąpić 12 lutego z pewnymi wyjątkami. 

Zatem jakie poluzowania i zmiany dot. obostrzeń zostały ogłoszone na piątkowej konferencji prasowej?

Aktywność Sportowa

Jedną z bolączek narodowego lockdown'u był brak możliwości uprawiania sportu amatorskiego na świeżym powietrzu. Jak zapowiedział na konferencji premier Morawiecki, restrykcja ta zostanie zniesiona od 12 lutego jedynie przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Jest to bardzo dobra wiadomość dla miłośników sportów, którzy byli dotychczas ograniczeni do uprawiania cardio na świeżym powietrzu, jogi czy też domowych ćwiczeń siłowych. 

Od 12 lutego zostaną otworzone także:

- Baseny

- Zewnętrzne boiska oraz korty tenisowe

- Stoki narciarskie (warunkowo na okres 2 tygodni)

Hotele

Od piątku, 12 lutego nastąpi także złagodzenie obostrzeń dla hoteli i obiektów noclegowych, co oznacza, że usługi hotelarskie będą dostępne nie tylko dla podróży służbowych oraz medyków, ale dla wszystkich. Ważnym jest natomiast, że limit obłożenia gości nie może przekroczyć 50% oraz musi być zgodny z reżimem sanitarnym. Gastronomia hotelarska pozostaje nadal zamknięta, przy czym posiłki są jedynie serwowane do pokojów. 

Kultura

Dotychczas otwarte były jedynie galerie sztuki, muzea oraz biblioteki pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego. Od 12 lutego do listy dołączą kina, teatry, filharmonie oraz opery pod warunkiem kluczowym - wypełnieniu do 50% widowni oraz obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką. 

Niezniesione obostrzenia

Poniżej zamieszczamy listę restrykcji obowiązujących przynajmniej do 28 lutego:

- Zamknięte restauracje, bary i puby (zamówienia jedynie na wynos i online)

- Zamknięte aquaparki

- Zamknięte siłownie oraz centra fitness

- Zakaz organizacji wesel i konsolacji

- Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych, średnich oraz uczelniach wyższych (z wyjątkami)

- Jedna osoba na 15 m kw. w sklepach i kościołach

- 10-dniowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających komunikacją zbiorową do Polski (od 23 stycznia nie dotyczy osób posiadających negatywny wynik testu na Covid-19)

Branża Gastronomiczna 

Niepokojącą wiadomością dla właścicieli lokali gastronomicznych jest ciągła niepewność ze strony rządu o odmrożeniu branży zależnej dotychczas jedynie od zamówień na wynos i online. 

„Nie możemy pozwolić sobie na szerokie luzowanie. W takich warunkach pełen powrót do normalności gospodarczej byłby przedwczesny. Luzowanie obostrzeń będzie miało charakter stopniowy” - tłumaczy premier Morawiecki

Nie zwlekaj zatem i przestaw swój sklep na zamówienia online z nomee. Oferujemy specjalną platformę, która umożliwi ci w niecałe 5 minut założyć swój własny sklep internetowy do realizacji zamówień online. Kliknij tu, aby zapoznać się z przykładowym sklepem online. 

System nomee jest stworzony do ułatwiania codziennych zadań i obowiązków związanych z prowadzeniem lokalu gastronomicznego. Naszą ofertę tworzy:

aplikacja sprzedażowa, kompatybilna z iOSem oraz Androidem

panel administracyjny, dostępny w chmurze na wyciągnięcie ręki - tutaj masz dostęp do raportów dziennych oraz wszelkich informacji związanych z twoim lokalem

urządzenia fiskalne - drukarka fiskalna, bonowa kompatybilna z naszą aplikacją sprzedażową

Więcej o naszych funkcjach, tutaj

Z myślą o nowych klientach oferujemy także 14-dniowy okres próbny naszego inteligentnego systemu do sprzedaży nomee całkowicie za darmo. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę główną www.nomee.pl


#koronawirus #konferencja prasowa #gastronomia

Image Description

Jak rozliczyć vouchery w restauracji?

W kryzysie spowodowanym przez globalną epidemie wiele restauratorów i zdecydowało się na sprzedaż swoim stałym klientom voucherów, bonów i kart podarunkowych do wykorzystania później. Jeśli jesteś jednym z nich pewnie zastanawiasz się jak rozliczać ich wydawanie bez pomyłek.