Powiedz nam trochę o sobie

Wypełnij poniższy formularz.

NIP nabywcy na paragonie od 1 stycznia 2020

prawo

27 grudnia 2019 14:22

Image Description


Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług  od 1 stycznia 2020 roku przepisy dotyczące wystawiania faktur do paragonów ulegną zmianie. Przedsiębiorcy mogą wystawić fakturę do paragonu tylko wtedy, gdy sprzedawca zamieści NIP nabywcy na paragonie.


Klient, chcąc otrzymać fakturę do paragonu, musi poinformować sprzedawcę przed zakończeniem transakcji, tak by sprzedawca mógł dodać NIP nabywcy na paragonie.

 

W przypadku, gdy klient zapomni wspomnieć o chęci wystawienia faktury do paragonu, nie będzie miał możliwości otrzymania takowej faktury.

 

Jeżeli klient lub sprzedawca zapomni o dodaniu NIPu do paragonu i wystawi fakturę, sprzedawca zostanie wtedy zobowiązany do zapłaty 100% podatku VAT od paragonu i faktury. W konsekwencji sprzedawca poniesie konieczność opłacenia podwójnej wartości VAT.

 

Jak dodać NIP nabywcy w systemie nomee:

Po kliknięciu "płać", należy wybrać więcej opcji, jako ostatnia dodatkowa opcja pojawia się przycisk - dodaj NIP nabywcy

 


#nip nabywcy na paragonie #kasa fiskalna #podatki

Image Description

Co to jest gastro POS?

Gastro POS to system Point of Sale (POS) stosowany w restauracjach, barach, kawiarniach i innych rodzajach gastronomii. System taki jest zwykle komputerowym programem, który ułatwia zarządzanie finansami i operacjami w obiekcie gastronomicznym.