Powiedz nam trochę o sobie

Wypełnij poniższy formularz.

Czy warto postawić na system POS w gastronomii? 10 największych zalet

Ciekawostki

7 maja 2021 14:06

Image Description

System do sprzedaży POS czy stara, dobra kasa fiskalna? Oto jest pytanie! Temat bardzo często poruszany na forum gastronomicznym powrócił, a wraz z nim niepewność właścicieli odnośnie wyboru rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się w ich biznesie. Do oficjalnego odmrożenia branży zostało już 8 dni, co wiąże się z ponowną fizyczną ewidencją sprzedaży oraz przyjmowaniem gości w lokalach. Jedno jest pewne - klienci stęsknili się za spędzaniem czasu w swoich ulubionych restauracjach i słodką kontemplacją różnych kuchni świata. Co więcej, prognoza pogody w zbliżających się dniach będzie nas promieniście rozpieszczać - tu pojawiają się ogródki restauracyjne, na których ponowne otwarcie wszyscy niecierpliwie czekaliśmy. Obecna sytuacja będzie wymagała od właścicieli restauracji, przede wszystkim tych bardziej pojemnych, skupienia uwagi na nieskazitelnej obsłudze klienta, aby z przytupem kreować pozytywny wizerunek lokalu. W zwieńczeniu tych planów przyda się rozwiązanie, które stanie się istną ostoją/filarem codziennych operacji gastronomicznych, mowa bowiem o POSie. Z tego powodu przygotowaliśmy dla naszych czytelników listę 10 największych korzyści płynących z używania takiego systemu w lokalach. 

1. Kontrola stanu magazynu z POSem

Wielkim atutem posiadania systemu POS w restauracji jest możliwość przeprowadzania szybkich i efektywnych inwentaryzacji, jak i kontrolowanie oraz raportowanie obecnego stanu magazynu. Dzięki temu będziesz wiedział, na jakie produkty jest największe zapotrzebowanie w twoim lokalu gastronomicznym. 

2. Proste rozliczenia w systemie POS

Decydując się na POS w twojej restauracji, ułatwiasz sobie życie z wszelkimi rozliczeniami związanymi ze sprzedażą czy pracownikami. Każda transakcja jest zarejestrowana, dzięki czemu będziesz miał pełną kontrolę nad stanem kasy oraz przepływem gotówki. W dodatku bez problemu możesz rozliczać swoich kelnerów oraz kierowców. 

3. POS = wysoka jakość obsługi klienta

Naturą systemów POS jest usprawnianie funkcjonowania biznesów, czego efekty często widać po zadowolonych twarzach nie tylko pracowników, ale także gości, którzy doceniają wysoką jakość obsługi. Żyjemy w świecie, w którym kładzie się ogromny nacisk na efektywność oraz wydajność, dlatego tak często lokale gastronomiczne decydują się na wybór POSu w swoich zacnych czterech kątach. 

4. Prostota w obsłudze POS

Ważnym aspektem POSów jest także ich prostota. Nauka obsługi takiego systemu jest bardzo łatwa i zajmuje niewiele czasu, a w efekcie przynosi satysfakcje obu ze stron - pracowników oraz klientów. 

5. Zarządzanie siecią lokali w systemie POS

Jeżeli jesteś właścicielem sieci lokali gastronomicznych, wybór systemu POS powinien być wręcz jedynym słusznym rozwiązaniem. Zamiast ewidencjować, raportować i przeglądać wszelkie statystyki związane ze sprzedażą na pojedynczych stanowiskach masz możliwość podglądu do wszystkiego na jednym urządzeniu skąd tylko chcesz. Co więcej, masz także możliwość kopiowania menu oraz tworzenia licznych transferów międzymagazynowych. 

6. Realizacja voucherów i rabatów z POSem

System POS to także możliwość tworzenia różnych promocji oraz voucherów, które mogą zostać zrealizowane bezpośrednio przez klientów. Wszelkie rabaty zostają także naliczane podczas zamówienia i dostępne do podglądu dla obu stron transakcji. Szybka i sprawna realizacja voucherów nie tylko przyniesie satysfakcję klientów, ale także zagwarantuje pewien element ciekawej "fizycznej" interakcji, która stworzy pozytywne doświadczenie dla klienta. 

7. Inteligentne zarządzanie pracownikami z systemem POS

Ogromną zaletą POS jest także kontrola swoich własnych pracowników oraz rozliczanie ich pod koniec dnia. W systemie można stworzyć konta każdemu pracownikowi i ewidencjonować czas prac w bardzo prosty sposób, a także konfigurować uprawnienia na każde działanie. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz miał wgląd do wszystkich danych, esencjonalnych do nadzorowania pracy twoich "podopiecznych". 

8. Usprawniony proces dostaw i zamówień z POSem

Decydując się na system POS usprawniasz także proces dostaw w twoim lokalu gastronomicznym. Innymi słowy, wybierając POS możesz zapomnieć o przeszłych problemach i chaosie związanym z rejestrowaniem zamówień oraz cieszyć się prostotą funkcji dostępnych na wyciągnięcie ręki. W nomee masz także dostęp do integracji z mapami Google, dzięki czemu nie tylko rozrysujesz strefę swoich dostaw, ale także odnajdziesz adres klienta w mgnieniu oka. 

9. POS w formie ekranów KDS w kuchni

W przypadku lokali wielostanowiskowych ogromną zaletą systemów POS okazały się ekrany KDS, które w prosty i klarowny sposób wyświetlają zamówienia w kuchni na tablecie. Możemy już zapomnieć o przewalających się stosach karteczek z zamówieniami i w uporządkowany sposób realizować zamówienia. Np. wybierając system POS nomee kucharze mogą odznaczać, które potrawy są gotowe do wydania, a także wysyłać powiadomienia zespołowi do odbioru bądź serwowania takowych posiłków. 

10. Mobilny kelner jako poręczny POS

Jednym z najnowszych usprawnień jest także zrewolucjonizowany proces spisywania zamówień przez kelnera za pomocą systemu POS w formie poręcznego tabletu. Dodaje to nie tylko szyku pracownikom, ale co najważniejsze bezkolizyjnie oraz w mgnieniu oka przesyła informacje z zamówieniem na ekrany KDS znajdujące się w kuchni. Dzięki temu w szybki oraz bezinterakcyjny sposób przyspieszysz proces zamówień w twoim lokalu. 

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych funkcjach oraz ofercie na system POS wraz z urządzeniami dodatkowymi (drukarki bonowe/fiskalne), udaj się na naszą stronę główną nomee.


#właściciele restauracji #lokale gastronomiczne #system POS #ogródki restauracyjne #POS #koronawirus #gastronomia #restauracje