Powiedz nam trochę o sobie

Wypełnij poniższy formularz.

Wpływ pandemii na branżę gastronomiczną: Jak systemy POS takie jak Nomee pomagają w odzyskiwaniu klientów

Marketing

25 kwietnia 2023 23:51

Image Description

Pandemia COVID-19 wpłynęła na wszystkie aspekty życia, a branża gastronomiczna nie jest wyjątkiem. Wiele restauracji, kawiarni i barów musiało się przystosować do nowych wyzwań, takich jak ograniczenia, zamknięcia czy zmiana preferencji konsumentów. W tym artykule omówimy, jak systemy POS, takie jak Nomee, pomagają właścicielom lokali gastronomicznych w odzyskiwaniu klientów i dostosowaniu się do nowej rzeczywistości.

Adaptacja do nowych modeli biznesowych: Pandemia zmusiła wiele lokali do szybkiego przechodzenia na sprzedaż online i dostawę na wynos. Systemy POS, takie jak Nomee, ułatwiają ten proces dzięki integracji z popularnymi platformami zamówień, takimi jak Uber Eats czy Glovo. Dzięki temu, restauracje mogą szybko i sprawnie obsługiwać zamówienia, a klienci cieszyć się ulubionymi potrawami w zaciszu domowym.


Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny: W dobie pandemii, klienci zwracają większą uwagę na higienę i bezpieczeństwo. Systemy POS, takie jak Nomee, oferują funkcje, które pozwalają na minimalizowanie kontaktu personelu z klientami, np. poprzez płatności bezgotówkowe, QR menu czy samoobsługowe kioski do składania zamówień.


Analiza danych i prognozowanie popytu: Pandemia wpłynęła na zmiany w zachowaniach konsumentów, co utrudnia prognozowanie popytu na poszczególne produkty czy usługi. System Nomee oferuje funkcje analityczne, które pozwalają na analizę danych sprzedażowych i prognozowanie popytu, co pomaga właścicielom lokali dostosować swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientów.


Oszczędność czasu i zasobów: W czasach pandemii, personel gastronomiczny musi zmagać się z dodatkowymi obowiązkami, takimi jak dezynfekcja powierzchni czy kontrola liczby klientów. Systemy POS, takie jak Nomee, automatyzują wiele zadań, co pozwala na oszczędność czasu i zasobów, które można przeznaczyć na inne, priorytetowe czynności.


Większa elastyczność: Dzięki chmurowemu rozwiązaniu systemu Nomee, właściciele restauracji mają dostęp do danych dotyczących sprzedaży i zarządzania swoim biznesem z dowolnego miejsca i urządzenia. To pozwala na lepsze monitorowanie sytuacji i szybsze reagowanie na zmieniające się warunki, co jest niezwykle istotne w dobie pandemii.

Podsumowując wpływ pandemii na branżę gastronomiczną był ogromny, wymagając od właścicieli restauracji, kawiarni i barów dostosowania się do nowych wyzwań. Systemy POS, takie jak Nomee, pomagają w odzyskiwaniu klientów i przystosowaniu do nowej rzeczywistości poprzez: adaptację do nowych modeli biznesowych, zapewnienie bezpieczeństwa i higieny, analizę danych i prognozowanie popytu, oszczędność czasu i zasobów oraz większą elastyczność. Dzięki takim rozwiązaniom, lokale gastronomiczne mają szansę skutecznie poradzić sobie z wyzwaniami wynikającymi z pandemii i kontynuować swój rozwój.


#pandemia #restauracje #ogródki #covid #ograniczenia #nowe wyzwania #rozwój #zamknięcie